
В подкрепа на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата през 2032 г. се обединиха читалищните структури от областта. На работна среща, организирана от Фондация Бургас 2032 и Областен читалищен съвет – Бургас, представители на читалищата обсъдиха идеи за съвместни инициативи, които да представят културното многообразие и наследство, както и творческия потенциал на региона.
„Лятна читалня“, „Празнична нощ в библиотеката“, барабанен оркестър, дигитални клубове са само малка част от активностите, с които културните средища в областта привличат деца и възрастни. Участниците застанаха зад идеята за съхраняването на паметта, традициите и духа на региона в съчетание с все повече съвременни форми на изкуството като ключови за културното развитие и за успеха на инициативата Бургас 2032.
Тази среща е само първа стъпка от сътрудничеството с читалищата във връзка с кадидатурата на Бургас за Европейска столица на културата, коментираха заместник-кметът на Община Бургас Диана Саватева и председателят на Областен читалищен съвет – Бургас инж. Кольо Николов.
