Бургас посрещна изявени творци на модерното изкуство от Германия, Унгария, Украйна, Румъния, Франция и България по време на фестивала ВОДА 2025.

3D мапинг УСТОЙЧИВОСТТА НА ПРИРОДАТА от Adistu & Particules, визуален пърформънс на френския колектив SCENOCOSME и симфоничен концерт на ORCHESTRA LUMINA са само малка част от програмата на фестивала, който се проведе от 12 до 14 октомври в така наречената „Дупка“ в Бургас.

Фестивалът ВОДА 2025 дава символичен старт на предстоящото преобразяване на запустелия с десетилетия терен на бившия ГУМ в центъра на града. Обявен е Международен архитектурен конкурс за превръщането на „Дупката“ в паркова зона, съчетана с пространство за съвременно изкуство и култура като част от инвестиционната програма на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата през 2032 г.
