С червен килим и холивудска атмосфера Бургас посрещна изявените си творци, отличили се с особен принос към културата през 2025 г. Гала вечерта на Лауреатите в изкуствата събра на една сцена десетки таланти на града в областта на музиката, танца и словото.  Специален гост на събитието бе световноизвестният актьор Димитър Маринов, който сподели сцената с младите бургаски творци.

Градският духов оркестър, Симфоничният оркестър на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ със солисти Владимир Меранлиев (цигулка), Георги Тодоров (тромпет) и Антония Кондева (фагот), Хор „Милка Стоева“, Група „Прегърнат облак“, брейк формацията Black Style Squad, победителят в конкурса „Бургас и морето“ – Георги Дюлгеров бяха само част от изпълнителите на сцената на НХК.

Гала вечерта на Лауреатите в изкуствата се проведе в партньорство с Театрален колеж „Любен Гройс“ и Фондация „Бургас 2032“ като част от инициативите в подкрепа на кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032.