
Младите музикални таланти на Бургас ще бъдат активни участници в инициативите, свързани с кандидатурата на града за Европейска столица на културата през 2032 г. Споразумение за партньорство и в подкрепа на съвместни културни дейности по пътя за Бургас 2032 подписаха зам.-кметът на Община Бургас Диана Саватева и директорът на НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ Димитър Маджаров.
„Сигурна съм, че това партньорство ще даде допълнителен творчески стимул за изява на младите таланти. На всички културни локации в града имаме нужда от възпитаници на училището“, коментира Саватева. „Ние ще продължим да участваме активно във всички инициативи, които представят духа и музикалния потенциал на нашия град.“, допълни директорът на музикалното училище в Бургас.
Новото споразумение е предпоставка за разширяване на съвместните проекти, повече сцени за младите музиканти и още по-активно участие на НУМСИ в инициативите, свързани с кандидатурата на града за Европейска столица на културата.